Vilniaus savivaldybė kviečia architektus siūlyti idėjas naujai Pilaitės gimnazijai

Penktadienį savivaldybė paskelbė architektūrinės idėjos konkursą apie 10.000 kv. m ploto pastatui Tolminkiemio gatvėje.

 Planuojama, kad gimnazijos projektavimas ir statybos kainuos iki 15 mln. Eur, o mokykla turėtų būti pastatyta iki 2022 m. vasaros pabaigos.

Naujas konkursas skelbiamas po to, kai pernai liepą Vilniaus vystymo kompanijos atrinktas bendrovės „Projektai ir Co“ projektas sulaukė daug ekspertų kritikos, BNS sakė mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas švietimui Albertas Lakštauskas.

Bendrovė planavo, kad jos suprojektuoto keturių aukštų pastato statybos kainuos 8 mln. Eur, tačiau nei kaina, nei architektūriniai sprendimai savivaldybės specialistams nepasirodė pagrįsti.

Šįkart konkursas organizuojamas su Lietuvos architektų sąjunga.

„Matyt, buvo padaryta metodinė klaida perkant projektą pagal pigiausią kainą. Projektas buvo vertintas savivaldybėje ir jis neatlaikė kritikos visomis prasmėmis: tiek funkciškai, kaip pastatas suplanuotas mokyklos reikmėms, tiek ir visos kitos jo charakteristikos, ir energetinės, buvo tikrai prasto lygio“, – sakė jis.

Anot jo, ankstesnis projektas kainavo apie 38.000 Eur.

Be klasių mokykloje planuojama įrengti laboratorijas, technologijų ir specializuotas klases, aktų, sporto sales, valgyklą. Numatoma, kad mokykloje iš viso bus 36 klasės ir mokysis iki 1.000 mokinių.

Greta mokyklos ketinama įrengti apie 2.000 kv. m ploto sporto aikštyną krepšiniui, futbolui, tinkliniui, lengvajai atletikai, lauko treniruokliams, stalo tenisui, taip pat bent 34 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, erdvę lauko renginiams, dviračių ir paspirtukų saugyklą.

Anot p. Lakštausko, mokykloje turėtų atsirasti ir kinui bei kultūros renginiams pritaikyta salė, ji būtų atvira ir Pilaitės bendruomenei.

Konkurso pirmosios vietos laimėtojui planuojama skirti 12.000 Eur, antrosios – 10.000 Eur, trečiosios – 8.000 Eur dydžio premijas.

Šiuo metu Pilaitėje veikia dvi savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos – Martyno Mažvydo progimnazija ir Pilaitės gimnazija, jose mokosi per 2.000 moksleivių. Tolminkiemio gatvėje gimnaziją anksčiau statyti siekė Katalikų bažnyčia, tačiau nesutarus su vietos bendruomene ir savivaldybe, planų atsisakė.

Plačiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2019/03/29/vilniaus-savivaldybe-kviecia-architektus-siulyti-idejas-naujai-pilaites-gimnazijai#ixzz5jorqb7hc