Kvietimas kurti Šv. Juozapo parapijos 2021 m. kalendorių

Kviečiame pasidalyti šv. Juozapo parapijos nuotraukomis

Drauge kurkime 2021-ųjų Šv. Juozapo parapijos kalendorių

Būti gyvos parapijos dalimi – tai džiaugsmas, kurį šiais metais įvertinome kaip turbūt niekad anksčiau. Juk bendruomenės narius sieja drauge švenčiamos religinės šventės, susitikimai sekmadieniais šv. Mišiose ir maldos grupėse ar choruose, taip pat svarbūs įvykiai – naujosios Šv. Juozapo bažnyčios statybos, jos palaikymo ir paramos akcijos, parapijos sukakčių minėjimai. Vienija piligriminės kelionės, gailestingumo darbai, savanorystė ir daugelis kitų veiklų. Nors šiais metais pasaulį apėmusi pandemija daugelį dalykų pakeitė – vienus apribojo, kitiems teko atrasti naujų formų ar pritaikyti saugumo priemones, bet Šventoji Dvasia veda į bendrystę, tad nuoširdžiai kviečiame visus parapijiečius į savotišką nuotolinę talką – visiems drauge kurti 2021-ųjų metų kalendorių.

Kviečiame pasidalyti šv. Juozapo parapijos nuotraukomis

Svarbias akimirkas daugelis fotografuojame, kad bet kada galėtume vėl prisiminti, pasisemti gerų emocijų. Tad norime ir paprašyti visus parapijiečius bei tuos, kurie Šv. Juozapo parapijoje yra šventę, lankęsi ir fotografavę, pasidalyti savo nuotraukomis. Jos turėtų vaizduoti parapijos gyvenimo – švenčių, įsimintinų įvykių ir kasdienybės – momentus: apeigas, koplyčios ar bažnyčios interjerą šventiniu metu, piligrimines keliones, maldos grupių susitikimus, Šv. Juozapo bažnyčios statybų etapus ir kt.

Prisimindami, kaip aktyviai atsiliepėte į kvietimą surengti jubiliejinę istorinių parapijos nuotraukų parodą, ir šįkart laukiame gausaus visų įsitraukimo. Kviečiame savo albumus peržvelgti įvairaus amžiaus, tiek lietuvių, tiek lenkų bendruomenių narius, ir atrinkti keleto pastarųjų metų kokybiškų, gražių fotografijų. Jas skelbsime Šv. Juozapo parapijos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ir kviesime lankytojus balsuoti už labiausiai patikusius vaizdus.

Tikimės, kad bendromis pastangomis pavyks iškalbingai atvaizduoti bendruomenės gyvenimą, vėl išryškinti visiems svarbius įvykius. Kartu tai bus proga pastebėti mūsų talentingus fotografus, papildyti pradėtą kaupti parapijos nuotraukų archyvą ir visiems drauge prisidėti prie bendruomenės projekto „Šv. Juozapo parapijos 2021 m. kalendorius“ įgyvendinimo. Šį projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, konkursą skelbė Vilniaus miesto savivaldybės administracija, įgyvendindama Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano 1.1.5. priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, projektą vertino ir lėšas skyrė Pilaitės seniūnijos seniūnaičiai.

Savanorių komanda su jūsų visų pagalba yra pasiruošusi parengti bendruomenei gražiausiomis nuotraukomis papuoštą 2021-ųjų metų A3 formato sieninį kalendorių ir lietuvių, ir lenkų kalbomis. Be spausdintos versijos, numatyta galimybė atsisiųsti kalendorių PDF ir vaizdo failų formatu, kad norintieji galėtų naudoti kaip kompiuterio ekrano užsklandą arba, ypač gyvenantieji kitose šalyse, atsispausdinti patys. Taip būsime tikri, kad dėl ribotų lėšų tiražas nebus per mažas – su visais norinčiaisiais dalysimės tuo, ką būsime drauge sukūrę, be to, taupydami popierių prisidėsime prie aplinkos saugojimo.

Į ką svarbu atsižvelgti

Be gražaus užfiksuoto kadro, leidiniui svarbu ir nuotraukų kokybė. Jos turėtų būti ne mažesnės kaip 2500×3500 pikselių, reikalinga rezoliucija 300 dpi. Nors šių parametrų neatitinkančios fotografijos greičiausiai nepaklius į leidinio maketą, jomis mielai pasidalysime socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, kad bendruomenė ir jomis galėtų pasidžiaugti.

Kitas svarbus reikalavimas – laikytis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento. Jei Jūsų nuotraukose, kuriomis norėtumėte pasidalyti, matomi žmonės, prašysime jų sutikimo skelbti fotografijas socialiniame tinkle „Facebook“ ir, jei jos bus atrinktos, publikuoti rengiamame kalendoriuje. Sutikimo formą prašytume duoti užpildyti kadre matomam žmogui ir atsiųsti kartu su nuotraukomis (šie duomenys nebus niekur skelbiami).

Siųsdami nuotraukas būtinai nurodykite autoriaus vardą, pavardę ir amžių. Jų iki rugsėjo 25 d. laukiame adresu pilaiteskalendorius@gmail.com, kviečiame stebėti Šv. Juozapo parapijos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/Vilniaus-%C5%A0v-Juozapo-Pilait%C4%97s-parapija-1541450072750307 ir balsuoti už labiausiai patikusias.